Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı

Mikro sinüsektomi:

Kıl dönmesi tedavisinde dikkat edeceğimiz en önemli şey hastanın iş gücü kaybına neden olmadan küçük bir kesiyle ameliyatı gerçekleştirmektir. Aynı zamanda estetik problemlere neden olmamak da önemlidir. Bu nedenle zaman içerisinde cerrahlar tedavi için yeni teknikler geliştirmişlerdir. Günümüzde, kıl dönmesi ameliyatı da 2-3 cm lik küçük bir kesiden gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

En gelişmiş yöntem

Bu teknikte kıl yumağı kapsül ile beraber çıkarılır. İşlem sonrası hasta günlük aktivitelerine rahatlıkla devam eder. Tedaviye karar verildiği takdirde 5-10 dakikalık bir işlem ile bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Uygulanan teknikte hastanede yatma ve narkoz gibi bir duruma gerek kalmaz. İşlem esnasında hastalıklı bölge lokal olarak uyuşturulur, akabinde ameliyat tamamlanır. Hasta yanında bir kişiye ihtiyaç duymadan günlük aktivitesini sürdürmeye başlar. Aynı gün içerisinde spor yapabilir, araç kullanabilir, rahat rahat oturup kalkabilir. Çoğunlukla dikiş aldırmaya gerek kalmaz. Diğer tekniklerde cerrahlar hastanın banyo yapmamasını önerirler. Mikro sinüsektomi de ise operasyonun ertesi günü bile yıkanabilirsiniz. Havuza ve denize girebilirsiniz.

Kıl dönmesi hastalığının en büyük sıkıntılarından biri de, nüks edebilen bir hastalık olmasıdır. Uygulanan cerrahi tekniklerin farklılıkları göz önünde bulundurulduğunda bu oran %5-%40 arasında değişebilmektedir. Mikro sinüsektomi ile tedavide tekrarlama riski yok denecek kadar azdır. Bu tekniği geliştiren ve tıp dünyasına katkıda bulunan meslektaşım ATİLLA KAYA’ya sonsuz teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017 Frontier Theme